OCHRANIACZE PAINTBALL
 

   Warto wyposażyć swoje pole w niektóre przynajmniej rodzaje ochraniaczy paintballowych, mowa przede wszystkim o różnie nazywanych (m.in. top, kamizelka, pancerz) ochraniaczach tułowia. Jest to usztywniony rodzaj nazwijmy to podwójnej tarczy zakładanej na klatkę piersiową i pledy, połączonych ze sobą taśmami tworzącymi ramiączka i ściągniętymi taśmami z obu boków. Jest wiele rodzajów tego typu prostych i skutecznych ochraniaczy korpusu, od dużych i ciężkich przeznaczonych dla mężczyzn, po dużo lżejsze dla kobiet i kończąc na lekkich i małych ochraniaczy dziecięcych, które są chyba najwygodniejsze ze wszystkich wymienionych i często wybierają je również szczuplejsze Panie.

   Dlaczego powinniśmy je mieć?! Ponieważ niektórzy klienci obawiają się trafień i nie czują się całkiem bezpiecznie kiedy nie noszą takich kamizelek, bywa że lęk jest tak silny iż bez tej ochrony rezygnują z udziału w grze! Więc kiedy o to proszą udostępniamy im je i pamiętajmy, że nasi klienci muszą przede wszystkim czuć się bezpiecznie i komfortowo podczas wizyty na naszym polu! Natomiast młodszym dzieciom zalecamy wydawać ochraniacze korpusu niezależnie czy tego chcą czy nie, nie ma sensu narażać je na nieprzyjemne doznania (ból związany z trafieniem kulką) i zniechęcać tym samym do sportu już na starcie.

   Niektóre pola mają również na wyposażeniu rękawiczki do gry w paintball wydawane jako część podstawowego pakietu gościom! Jest to bardzo dobry pomysł pod warunkiem, że są one prane wraz z mundurami po każdym użyciu przez klienta, inaczej szybko staną się bardzo niehigieniczne i lepiej w ogóle ich nie wydawać!
Oczywiście rodzajów ochraniaczy paintballowych jest o wiele więcej, jednak nie są one częścią wyposażenia pola i nie używa się ich na komercyjnych grach!

   Warto jednak mieć kilka kamizelek odblaskowych (najlepiej w kilku kolorach), zazwyczaj ubiera się w nie sędziów i osoby, które znajdują się na polu ale nie uczestniczą w grze np.: fotografa! Kamizelki wykorzystujemy często również przy animowaniu gier i wprowadzaniu prostych scenariuszy (oznaczając w ten sposób osoby odgrywające jakieś role, czy wykonujące zadania).

     
     
 
 

Copyright © by PolePaintballowe.pl 
Wszystkie prawa do tekstów, zdjęć i ilustracji zastrzeżone.
Kopiowanie i wykorzystywanie całości lub fragmentów bez pisemnej zgody Assassins Paintball zabronione. 

Znaki firmowe, nazwy handlowe i wizerunki produktów wykorzystane zostały jedynie w celach informacyjnych.

Assassins Paintball  Tomaszkowice 440  Wieliczka  
tel. +48 668 974 240   e-mail: hurt@assasins-arms.com