MARKER PAINTBALL
 

   To jeden z podstawowych elementów wyposażenia pola paintballowego.
Należy wcześniej zastanowić się czy organizujemy paintball dla dorosłych, może dla dzieci albo dla każdego. To ważne bo określa jakiego kalibru markerów szukacie: 0,68cal (używany w grach z uczestnictwem dorosłych i starszej młodzieży); 0,50cal (używany w grach z uczestnictwem dzieci).

   Na pola paintballowe, już niezależnie od ich kalibru najczęściej wybierane są markery mechaniczne, chętnie w wersji rentalowej –czyli ekonomicznej, pakowane najczęściej po 10 egzemplarzy, bez pudełek na pojedyncze sztuki - łatwe w obsłudze i serwisie, stosunkowo mało awaryjne, należy bowiem pamiętać, że będą one mocno i stale eksploatowane i to w różnych warunkach pogodowych, narażone na wszelkie uszkodzenia mechaniczne wynikające z uderzeń, upadków itp więc sprzęt musi być wytrzymały i wykonany z materiałów odpornych np. na korozję, zmiany temperatury itp. Powinien też mieć łatwą do szybkiego czyszczenia obudowę.

   Często wybierany jest np.: Emek 100 Planet Eclipse (dostępny zarówno w wersji dla 0,68cal, jak i 0,50cal),Tippmann FT 12,

   Ostatnio jednak wiele pól zaczęło inwestować w markery elektryczne i dzieje się tak nie bez przyczyny. Jednym z powodów jest szybkostrzelność tych markerów a co za tym idzie, uczestnicy gry dużo szybciej zużywają kulki z pakietów startowych i dokupują kolejne co zwiększa zyski pola! Ponadto pole wyposażone w markery elektryczne jest bardziej atrakcyjne dla klientów i będzie chętniej przez nich wybierane. Markerom elektryczny jednak trzeba poświęcić więcej uwagi i nakładu pracy, m.in. regularnie serwisować itd.

   Wybierane modele takich markerów to: Dye RIZE CZ-R, Etha2 Pal


 

 

     
     
 
 

Copyright © by PolePaintballowe.pl 
Wszystkie prawa do tekstów, zdjęć i ilustracji zastrzeżone.
Kopiowanie i wykorzystywanie całości lub fragmentów bez pisemnej zgody Assassins Paintball zabronione. 

Znaki firmowe, nazwy handlowe i wizerunki produktów wykorzystane zostały jedynie w celach informacyjnych.

Assassins Paintball  Tomaszkowice 440  Wieliczka  
tel. +48 668 974 240   e-mail: hurt@assasins-arms.com