BUTLA DO MARKERA PAINTBALL
 

   Butle paintballowe które będą nas interesować to butle aluminiowe ze stalowym rdzeniem popularnie zwane stalowymi lub stalówkami. Butle takie mogą być nabijane dwoma rodzajami gazu: HP – czyli sprężonym powietrzem pod wysoki ciśnieniem lub CO2 – czyli dwutlenkiem węgla. Jednak od CO2 już dawno się odchodzi, ponieważ nadaje się wyłącznie do zasilania tanich markerów mechanicznych a my musimy być przygotowani także na obsługę klientów z własnym sprzętem, którym przeważnie będą markery elektryczne zasilane wyłącznie sprężonym powietrzem. Skupmy się więc na systemie HP, który jak już wspominaliśmy nadaje się dla każdego rodzaju markerów.

   W systemie HP, oprócz wielkości, spotkamy dwa rodzaje butli:
1. Aluminiowe, pracujące na ciśnieniu 3000 PSI (PSI-jednostki ciśnienia) - o nich będziemy rozmawiać
2 Kompozytowe (kewlarowe) pracujące na 4500 PSI – są to bardzo drogie i lekkie butle, których używają głównie zawodnicy i doświadczeni gracze i nie nadają się na wyposażenie pól komercyjnych.


Butla HP 0,8 L 3000 PSI

   Wróćmy, więc do interesujących nas butli aluminiowych. Optymalna dla naszych potrzeb pojemność butli to 0,8 litra 3000 PSI/200 BAR/48ci (ci-uncje sześcienne). Konieczny jest regulator, przez który na marker wychodzi odpowiednio mniejsze ciśnienie i regulowany jest stały jego dopływ. Najekonomiczniejszy będzie zakup gotowych zestawów butla z regulatorem, które są oferowane przez kilku producentów, my szczególnie polecilibyśmy dwie wypróbowane marki i ich produkty to jest: butla Dye LT Air System i butle FIELD Tank 0,8/48ci 3K Air System. Butle te charakteryzują się dużą wytrzymałością i odpornością na różne warunki atmosferyczne, oraz zastosowaniem bezawaryjnych regulatorów, daje nam to pewność, że będziemy je użytkować przez długi czas bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów.


Butla HP 0,8 L 3000 PSI

   Ważne jest aby kupiony przez nas produkt miał jak najświeższą datę produkcji, ponieważ butle legalizowane są na okres 5 lat i może się zdarzyć, że znaczna część z tego czasu już minęła. Po upływie 5 lat możemy ponownie zalegalizować nasze butle, w punkcie wykonującym tego typu usługi.


Butla CO2 poj. 12OZ

     
     
 
 

Copyright © by PolePaintballowe.pl 
Wszystkie prawa do tekstów, zdjęć i ilustracji zastrzeżone.
Kopiowanie i wykorzystywanie całości lub fragmentów bez pisemnej zgody Assassins Paintball zabronione. 

Znaki firmowe, nazwy handlowe i wizerunki produktów wykorzystane zostały jedynie w celach informacyjnych.

Assassins Paintball  Tomaszkowice 440  Wieliczka  
tel. +48 668 974 240   e-mail: hurt@assasins-arms.com